Hepsifly, 13238 belge numarası ile TÜRSAB’a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentasıdır.
Hepsifly
Hesabım
Üye Ol
Giriş yap
Trabzon
Uçuş ara
Trabzon Havalimanı (TZX)
19.09.2021
Dönüş
1 Yolcu --- Ekonomi

Trabzon Uçak Bileti

Eşsiz doğası, yemyeşil yüzü ile Karadeniz’in en gelişmiş şehirlerinden biri olan Trabzon, yıl boyu aldığı yağışlar nedeni ile birçok bitki çeşidi ile her tarafı taçlandırılmış, yüzlerce endemik türü barındıran, bir yanı dağ, diğer yanı deniz nadide şehirlerden birisidir. Yazları serin, kışları ılık iklimi sayesinde yıl boyunca yeşil bitki örtüsünü korumaktadır. Bu nedenle doğa gezileri ve turları için bulunmaz manzaralar sunar, Trabzon Uçak Bileti almayı düşünenlerin bu koşullara uygun hazırlık yapmaları gerekmektedir. Sıcak kanlı nüfusu, kendine özgü şarkıları ve fıkralarıyla tanınan Trabzon’da, havanın kapalı olduğu günlerde bile neşelenmek mümkündür.

Trabzon’da Gezilecek Yerler

Geçmişte birçok imparatorluğa ev sahipliği yapmış bu şehri gezmek için güzel bir gezi planına ihtiyaç duyabilirsiniz. Öncelikle ne tür bir gezi amaçladığınıza karar vermeniz gerekebilir. Doğal güzellikleri görmek için yapılacak bir geziyse liste oldukça uzayacaktır. Hem doğa hem de tarihi yer gezileri yapmak da mümkün. Çünkü doğada tarih barındıran bir şehir olduğu söylenebilir. Bu nedenle her yıl milyonlarca turisti misafir eder. Trabzon uçak bileti alarak  manastırları, müzeleri, konakları, yaylaları, yöresel yemek ve kıyafetleri ile günlerinizi dolu doldu geçirebilirsiniz.

Gezinize doğayla tazelenip, dinlenerek başlamak isterseniz Uzungöl yaylasında yayla hayatına tanık olabilir, Uzun Göl’ü kuş bakışı seyredebilirsiniz. Sultan Murat Yaylası’na çıkıp bulutların üzerinde yaşamanın nasıl bir his olduğunu öğrenebilirsiniz. Daha birçok yaylada çeşitli aktiviteler ile şehir hayatı stresinden tamamen kurtulabilirsiniz.

Uzun Göl Tabiat Parkı’nda, Aygır Gölü’nde, Sera Gölü’nde eşsiz manzaralara tanık olup bunları fotoğraflayarak ölümsüzleştirebilirsiniz. Çal Köyü Mağara’sında 1 km’lik bir alan boyunca sarkıt ve dikit oluşumlarını yakından görebilirsiniz. Altındere Vadisi Milli Parkı’nın muhteşem atmosferinde yürüyüş yapabilir ve Trabzon’un en önemli tarihi yapılarından biri olan Sümela Manastırı’nı ziyaret edebilirsiniz. Trabzon Ayasofya Müzesi, Atatürk Müzesi gibi daha onlarca yeri mutlaka gezi planınıza eklemelisiniz.

Trabzon’da Popüler Restoranlar / Alışveriş Merkezleri

Tıpkı gezilecek yerler gibi, yemek yiyeceğiniz yerler ve yemek çeşitleri de derya deniz. Günün ilk öğünü olan kahvaltı ile başlayacak olursak, hem Trabzon’a kuş bakışı bakmak hem de semaver çayı eşliğinde kahvaltı yapmak için Boztepe iyi bir tercih olabilir. Kuymağa ekmek bandırılıp, peyniri iyice uzatıldıktan sonra kahvaltıdaki yağdan, baldan yiyerek doyurucu bir kahvaltı yapabilirsiniz. Öğle yemeği tercihinizi pideden yana kullanabilir, bol tereyağlı pide yemek için Trabzon Merkez’deki Karpi Pide’de, elleriniz ile pide yemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Trabzon havasının yoğun oksijeninden dolayı karnınızın sık sık acıkacağından emin olabilirsiniz. Meşhur Akçaabat Köftesi yemek için Akçaabat’taki Cemil Usta’da bu lezzeti deneyebilirsiniz. Balığı burnunuza kokusu ilk nerede geldiyse orada yiyebilirsiniz. Sonuçta Trabzon’dasınız, herkes balığı iyi bilir.

Ayrıca alışveriş yapabilmeniz için 3 büyük AVM bulunur. Forum Trabzon, Cevahir Outlet ve Varlıbaş AVM’de dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir, restoranlarında yemek yiyebilir ve kafelerinde oturabilirsiniz. Yöresel kıyafetler, Trabzon’un kendine has eşyalarından almak istiyorsanız yapacağınız önemli yer gezilerinde mutlaka bu tarz kıyafet ve eşyaları satan yerlerin olduğunu göreceksiniz, buralardan pazarlık yaparak rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Trabzon’da Ulaşım

Özellikle turist sayısının artmasıyla Trabzon Belediyesi şehir içi ulaşımı daha kolay hale getirmek için birçok çalışma yapmaktadır. Hemen her mahallede ulaşımı sağlamak için dolmuşlar bulunur. Şehir içi ulaşım ise otobüsler, dolmuşlar ve taksiler ile sağlanmaktadır. İlçelere ise minibüslerle gitme imkanı bulunur. Trabzon Havalimanından ulaşım ise oldukça kolaydır. Havalimanının hemen önünden dolmuşlara binerek, merkeze, otogara veya Forum Trabzon’a gitmek mümkündür. Ayrıca Havaş otobüsleri ve taksiler de ulaşım hizmeti sunmaktadır. İsteyenler araç kiralama hizmetlerinden de faydalanabilir.

Merak edilenler