Hepsifly, 13238 belge numarası ile TÜRSAB’a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentasıdır.
Hepsifly
Hesabım
Üye Ol
Giriş yap
Samsun
Uçuş ara
Çarşamba Havalimanı (SZF)
19.09.2021
Dönüş
1 Yolcu --- Ekonomi

Samsun Uçak Bileti

Her yıl binlerce turisti ağırlayan Samsun, Atatürk şehri olarak bilinir. Şehrin ilk ismi Amisos'tur ve bu isim şehrin fethedilmesine kadar kullanılmıştır. 17 ilçeye sahip olan, büyükşehir belediyesi konumunda olan ve Sinop, Amasya, Ordu gibi şehirlerle komşu olan Samsun, mavinin ve yeşilin bir arada olduğu, benzersiz manzaralara sahip tarihi bir şehirdir. 19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Kurtuluş Savaşını burada başlatmasıyla birlikte şehir tarihsel açıdan büyük önem kazanmıştır. Türk milletinin mücadelesinin ve zaferinin izleri hâlen Samsun'da en ince ayrıntılarıyla görülebilir.

Samsun uçak bileti ile Samsun'a gelmek Türkiye'nin her yerinden son derece kolaydır. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerden Samsun Çarşamba Havalimanına direkt uçuşlar vardır. Diğer şehirlerden ise bir aktarma ile Samsun'a ulaşma imkânı bulunur. 

Samsun'da Gezilecek Yerler

Eşsiz doğal ve tarihi güzellikleriyle Samsun, görülmeye değer şehirlerimizden biri. Her mevsim ayrı bir güzelliği barındıran Samsun, Karadeniz yaylalarıyla, masmavi deniziyle, tarihi güzellikleriyle ve çok daha fazlasıyla Türkiye'nin öne çıkan şehirleri arasındadır. 

  1. Amisos Tepesi: Samsun şehir merkezine 4 km mesafede bulunan Amisos Tepesi, şehre yukarıdan bakma imkanı sunar. Tepeye hem özel aracınızla hem de teleferikle çıkma imkânınız bulunur. Doğayla iç içe olan Amisos Tepesi, hoş fotoğraflar çekebilmeniz için de oldukça uygun bir mekândır.
  2. Batıpark: Şehrin simgelerinden biri olan Batıpark, son derece geniş bir alana kurulu. Batıpark'ta yer alan Aslan Heykelleri içerisinde, eski çağlardan kalmış silahlar ve çeşitli eşyalar bulunur. Amazon Kadını Heykeline de ev sahipliği yapan Batıpark, bir restorana, çocuklar için oyun alanlarına ve barbekü alanlarına da sahip. Aynı zamanda Batıpark'ta Amisos Tepesine çıkmak için teleferik de vardır.
  3. Bandırma Vapuru: Şehrin simgelerinden biri olan Bandırma Vapuru Müzesi, Atatürk'e ait eşyaları, Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının bal mumu heykellerini ve çeşitli silahları ziyaretçilerin görmesine imkan tanır. Kurtuluş mücadelesini yakından görmenize olanak tanıyan Bandırma Vapuru, Karadeniz'e yakından bakmanıza da olanak sağlar.
  4. Akdağ Kayak Merkezi: Şehir merkezine araba ile 7 km mesafede yer alan Akdağ Kayak Merkezinde 6 adet kayak pisti vardır. Yeme içme ve konaklama ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz Akdağ'da, Samsun'daki kış turizmini de en iyi şekilde görebilirsiniz.

Samsun'daki Popüler Restoranlar ve Alışveriş Merkezleri

Samsun'da birçok alışveriş merkezi ve restoran bulunur. Şehrin en büyük alışveriş merkezi olan Piazza, birçok markaya ve restorana ev sahipliği yapar. Aynı zamanda Samsun'da Bulvar, Yeşilyurt, CityMall ve Lovelet olmak üzere 4 alışveriş merkezi daha mevcut. Şehirdeki yeme içme mekânları ise ağırlıklı olarak Atakum'da yer alır. Samsun'un en büyük ve en kalabalık ilçesi olan Atakum, sahili ve temiz havasıyla öne çıkar. Boydan boya sahilden oluşan ilçe, sahilinde yüzlerce mekanı bulundurur. Bu mekânlarda denize karşı kahvaltı yapabilir; romantik bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Samsun'un meşhur yiyeceklerinden Samsun pidesini, kaz tiritini ve tandır kebabını tatmayı da unutmayın.

Samsun'da Ulaşım

  1. Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım: Samsun Çarşamba Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 25 kilometredir. Özel araç ile yarım saat sürecek bir yolculukla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda havalimanının çıkışında bulunan taksiler ve yolcu servisleri ile de şehir merkezine kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım için havalimanındaki araç kiralama şirketlerini de tercih edebilirsiniz.
  2. Şehir İçi Ulaşım: Samsun'da şehir içi ulaşım oldukça geniş bir altyapıya sahiptir. Samsun ulaşım şirketi olan Samulaş, şehrin neredeyse her bölgesine otobüs hatları oluşturduğundan gideceğiniz yere halk otobüsleri ile rahatlıkla gidebilirsiniz. Aynı zamanda Tekkeköy ilçesinden Ondokuz Mayıs Üniversitesi kampüsüne kadar oldukça geniş bir hatta sahip olan tramvay ile de ulaşım ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bunun dışında Samsun'da birçok dolmuş hattı da mevcuttur.
Merak edilenler