Hepsifly, 13238 belge numarası ile TÜRSAB’a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentasıdır.
Hepsifly
Hesabım
Üye Ol
Giriş yap
Kiev
Uçuş ara
Kiev(Tümü)
19.09.2021
Dönüş
1 Yolcu --- Ekonomi

Kiev Uçak Bileti

Ukrayna ve Rusya var olmadan çok önce, yeşil tepeleri ve nehirleriyle Kiev vardı. Şehrin ismi çok eskiye, beşinci yüzyıldaki Orta Çağ efsanesine dayanır. 1991 yılında Ukrayna bağımsızlığını kazandığı zaman ismi efsanelere konu olan tarihi şehir başkent olmuştur. Şehre adımınızı attığınız an son derece canlı, enerjik ve ziyaretçilerini sürekli şaşırtmayı başaran bir başkent ile karşılaşırsınız. Bu şehrin her köşesinde, Barok mimarisiyle yapılmış binalardan ya da İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma eşyalardan tutun gösterişli bar ve sahnelere kadar sayısız gezi noktası bulabilirsiniz. Kiev uçak bileti satın alarak siz de bu şehrin sizi büyülemesine ve şaşırtmasına izin verebilirsiniz.

Kiev'de Gezilecek Yerler

Kiev'de ilk akla gelen ve genelde seyahatin başlama noktası olarak kabul edilen yer Bağımsızlık Meydanı'dır. Bu meydan Avrupa'nın en heybetli meydanlarından bir tanesidir ve kelimelerle anlatılamayacak bir tarihe tanıklık etmiştir. Maidan Nezalezhnosti yani Bağımsızlık Meydanı, Kiev'da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. 

Görülmesi gereken bir diğer yer de Ukrayna'da ilk kez UNESCO Dünya Mirası ilan edilen ve koruma altına alınan Saint Sophia Katedrali'dir. Buraya girerken giriş ücreti vermeniz gerekse de katedarli kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Saint Sophia Katedrali'nin hemen yanında, tüm görkemiyle Golden Gate yani Altın Kapı bulunmaktadır. Burada 13. yüzyılda Moğol istilasından önceki Kiev'den kalıntıları görebilirsiniz. Kiev seyahatiniz sırasında vaktinizin bir kısmını Hydro Parkı ziyaret ederek geçirebilirsiniz. Hydro Park, Dnipro Nehri'nin hemen önünde bulunan adadır ve Kiev'de gidilecek en iyi yerlerden bir tanesidir. Lavra'ya bakan restoranlarda keyifli bir yemek molası vermeniz de önerilir.

Kiev'de Popüler Restaurantlar / Alışveriş Yerleri

Lezzetli yemekleri denemek ve yanınızda götürebileceğiniz bazı özel hediyelik eşyalar bulmak istiyorsanız, Ukrayna pazarları mutlaka ziyaret edilmelidir. Kiev'deki popüler alışveriş yerleri düşünüldüğünde şüphesiz akla ilk gelenlerden bir tanesi Bessarabsky Pazarı'dır. Burası Kiev'deki en işlek pazarlardan bir tanesidir ve yoğun bir günün ardından mola vermek için de mükemmel bir yerdir. Bu pazarın içerisinde Vietnam usulü yemekler yiyebileceğiniz sokak satıcılarının yanında her çeşit turşuyu bile burada bulabilirsiniz. Ayrıca Zhytniy ve Volodymyrskyi pazarları da merkezi bir konumdadır ve sizlere sınırsız yemek seçenekleri sunar. Bu pazarlarda geleneksel Ukrayna lezzetini ve ayrıca sadece Ukrayna'da satın alabileceğiniz içecekleri bulabilirsiniz.

Eğer popüler restoranlarda Ukrayna lezzetlerini deneyimlemek isterseniz, tercih edebileceğiniz mekanlardan bir tanesi Maconi'dir. Mükemmel dizaynı ile dikkat çeken restoran uygun fiyatları ve leziz yemekleriyle de sizi memnun edecektir. Dünyaca ünlü aşçıları, eşsiz iç dizaynı ve enfes yemekleriyle Saperavi'ye giderek hayatınız boyunca unutmayacağınız bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Kiev, Avrupa'nın alışveriş başkenti olarak görülmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi, mağazalardaki fiyatların diğer Avrupa şehirlerine göre çok daha uygun olmasıdır ve bu da turistlerin ilgisini çeker. Ukrayna moda markaları da sizlere sunulan çeşitlilikleriyle ziyaretçilerini büyüler. Hem yemek yemek hem de alışveriş yapmak için tercih edilen en gözde mekanlardan bir tanesi de Kiev'in tarihi şehir merkezine çok yakın olan Ocean Plaza'dır. Tercih edebileceğiniz bir diğer alışveriş merkezi ise sekiz katlı Gulliver alışveriş merkezidir. Burası bir şeyler satın alabileceğiniz, aynı zamanda yemek alanlarında öğle yemeği veya çatı katındaki restoranda enfes bir akşam yemeği yiyebileceğiniz ferah bir mekandır.

Kiev'de Ulaşım

Kiev'e Türkiye'den uçuş yaklaşık olarak iki saat sürer. Şehre vardığınızda Zhuliany Havalimanı'nda ulaşım maceranız başlar. Daha önceden konaklayacağınız oteli belirlediyseniz, havalimanının içerisinde bulunan taksilerle otelinize gidebilirsiniz. Kiev'de rahatlıkla taksi kullanabilirsiniz çünkü fiyatları oldukça uygundur. Şehri seyahat etmeniz için önerilen en uygun ve güvenilir ulaşım araçlarından bir diğeri de şüphesiz ki metrodur. Kiev, Avrupa'nın en derin ve büyük metro hattına sahiptir. Ayrıca İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma metro durakları, tarihi ve görsel yapılarıyla tıpkı birer müze gibi sizi etkisi altına alır. Ayrıca otobüs, tramvay ve ülkeye özgü marshrutka adında küçük minibüsleri tercih ederek de istediğiniz konuma seyahat edebilirsiniz.

Merak edilenler