Hepsifly, 13238 belge numarası ile TÜRSAB’a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentasıdır.
Hepsifly
Hesabım
Üye Ol
Giriş yap
İzmir
Uçuş ara
Adnan Menderes Havalimanı (ADB)
İstanbul(Tümü)
19.09.2021
Dönüş
1 Yolcu --- Ekonomi

İzmir İstanbul Uçak Bileti

Tarihi, kültürel ve sosyal bakımdan Türkiye’nin önde gelen cazibe merkezleri arasında yer alan İstanbul, yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun biçimde ilgi gören ve yılın her döneminde ziyaret edilen bir şehirdir. Birbirinden önemli iş, eğlence, spor ve alışveriş merkezine ev sahipliği yapan İstanbul’da çarpıcı sanat etkinlikleri, önemli spor müsabakaları ve eğlence hayatına dair renkli aktiviteler düzenlenmektedir.

Uçak yolculuğu; iş, eğitim ve gezi gibi amaçlarla tek yön ya da gidiş - dönüş şeklinde İzmir’den İstanbul’a gidecek kişiler için son derece konforlu bir seyahat alternatifidir. İzmir İstanbul uçak bileti, iki şehir arasında tercih edilen tarihte hızlı ve rahat bir uçak yolculuğu gerçekleştirmeye olanak sağlar. Seyahatlerinin kısa ve kaliteli olmasını talep eden yolcular, kriterlerine uygun biçimde İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na veya Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitme fırsatı elde eder.

İstanbul’da Gezilecek Yerler

Topkapı Sarayı: Harem, Has Oda ve Hırka-i Saadet gibi bölümlerden meydana gelen müze statüsündeki Topkapı Sarayı’nda Osmanlı devrine dair dikkat çekici yüzlerce tarihi eser ve kutsal emanet yer alır.

Ayasofya Camii: Bizans ve Osmanlı imparatorluklarının hüküm sürdüğü yıllardan itibaren İstanbul’un simge yapıları arasında bulunan Ayasofya, görkemli mimarisiyle dünyanın en önemli ibadethanelerinden biri olarak kabul edilir.

Kapalıçarşı: İçerisinde kuyumculardan kumaş satıcılarına, halıcılardan antikacılara kadar geleneksel Türk kültürüne dair ürün satışı yapan dükkanlar barındıran devasa tarihi çarşı, alışveriş yapmak ve hediye almak için şehrin en popüler noktalarından biridir.

Kız Kulesi: Marmara Denizi üzerinde yer alması ve birçok efsaneye konu olması nedeniyle ilgi çeken Kız Kulesi, günümüzde kıyıdan hizmet veren tekneler aracılığıyla ziyaret edilebilen ve yemek yenilebilen bir restorandır.

İstiklal Caddesi: Nostaljik tramvayın, elçilik binalarının, göz alıcı mağaza, kafeterya, bar ve restoranların yer aldığı İstiklal Caddesi, yerli ve yabancı turistlerin şehirdeki yaygın gezi ve buluşma duraklarının başında gelir.

Adalar: Ziyaretçiler, gün içerisinde düzenli olarak sefer düzenleyen şehir hatları vapurları ve yolcu motorlarını kullanarak Marmara Denizi’nde bulunan ve Prens Adaları olarak da nitelendirilen İstanbul adalarından Büyükada, Kınalıada, Heybeliada, Burgazada ve Sedef Adası’na keyifli seyahatler gerçekleştirebilirler.

İstanbul'da Popüler Alışveriş Merkezleri

İstanbul'un ilçelerinde toplu taşıma araçları kullanılarak kolayca ulaşılabilen birçok önemli alışveriş merkezi yer alır. Mağazaların yanı sıra sinema salonu, oyun parkı, konser alanı ve konferans salonu gibi etkinlik alanları da içeren alışveriş merkezleri, aradığınız ürünü bulmanıza, çeşitli hizmetlerden yararlanmanıza, aktivitelere katılmanıza ve sevdiklerinizle keyifli zaman geçirmenize fırsat yaratır.

Avrupa yakasında yer alan alışveriş merkezleri arasında en popüler olanları Şişli’de bulunan Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi, Profilo AVM ve ÖzdilekPark, Beşiktaş’ta bulunan Akmerkez, Bayrampaşa’da bulunan Forum İstanbul, Bakırköy’de bulunan Marmara Forum, İkitelli’de bulunan Mall of İstanbul ve Sarıyer’de bulunan İstinyePark AVM’dir. Anadolu yakasının popüler alışveriş merkezleri ise Üsküdar’da bulunan Emaar Square Mall ve Capitol, Ataşehir’de bulunan Palladium, Brandium ve Optimum, Pendik’te bulunan Viaport Asia ve Kadıköy’de bulunan Tepe Nautilus AVM’dir.

İstanbul’da Ulaşım

Anadolu ve Avrupa olmak üzere 2 yakası ve toplam 39 adet ilçesi bulunan İstanbul’da şehir içi ulaşım için otobüs, metro, tren, tramvay, minibüs, dolmuş, vapur, yolcu motoru ve teleferik gibi zengin toplu taşıma alternatifleri bulunur. Gidecekleri noktaya ulaşmak için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen yolcular ise seyahat etmek için taksiye binmeyi tercih edebilirler.

Uçak yolculuğu yaparak İzmir’den İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan İstanbul Havaalanı’na gelen yolcular, belediye otobüsü ve Havaist servis araçlarını kullanarak şehrin merkezine ve çeşitli ilçelerine ulaşım sağlayabilirler. İzmir’den Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havaalanı’na gelen yolcular ise ulaşım için belediye otobüsü ve Havabüs servis araçlarından yararlanabilirler. Havaalanından doğrudan belirli bir adrese gitmek isteyen yolcular, havaalanı taksi hizmetinden ya da yolcu transfer araçlarından faydalanabilirler. Araç kiralama servisleri ise yolculara seçtikleri marka ve model araçla şehirde kalacakları süre boyunca kendi ulaşımlarını sağlamaları için fırsat yaratır.

İzmir - İstanbul Arası Yolculuk Ne Kadar Sürmektedir?

İzmir - İstanbul arası yolculukların süreleri, çeşitli kriterlere göre değişkenlik gösterir. İki şehir arasında en hızlı seyahat alternatifi olan uçak yolculuklarının süreleri de yolcu tercihleri doğrultusunda değişebilir. Uçuşun direkt ya da aktarmalı olması, yolculuk süresi üzerindeki temel belirleyici etkendir. Hava yolu firması, uçuş zamanı ve İstanbul’un hangi havaalanına uçuş gerçekleştirileceği de yolculuk süresinin farklılık göstermesine neden olur. Aktarma sayısı ve aktarmaların hangi şehirlerde yapıldığı gibi detaylar, aktarmalı uçuşların süreleri üzerinde doğrudan etkili olmaktadır.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na yapılan direkt uçuşların süreleri, 1 saat ile 1 saat 20 dakika arasındadır. Aktarmalı uçuşların süreleri, 2 saat 50 dakika ile 7 saat 20 dakika arasında değişmektedir. İzmir - İstanbul hattında Adnan Menderes Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gerçekleştirilen direkt uçuşlar, 1 saat 5 dakika ile 1 saat 20 dakika arasında sürmektedir. Hat üzerinde yapılan aktarmalı uçuşların süreleri ise 2 saat 45 dakika ile 12 saat 20 dakika arasında farklılık gösterir.

Neden İzmir - İstanbul Uçak Yolculuğu Yapmalısınız?

İzmir’den İstanbul’a yapılacak uçak yolculukları, birçok avantajı beraberinde getirir. Süre bakımından diğer yolculuk alternatiflerine göre kısa olmaları, uzun ve yorucu bir yolculuk yaparak yıpranma ihtimalinizi tamamen ortadan kaldırır. Seyahat sürenizi kısaltarak elde ettiğiniz zaman, İstanbul’da geçireceğiniz sürenin artmasına sebep olur. Yolcu emniyetine dair belirlenmiş üst düzey standartlar sayesinde risksiz ve güvenli bir yolculuk yapmanız garanti altına alınır.

Konforlu koltuklar, tüm yolculuk boyunca rahat hissetmeniz için dizayn edilmiştir. Ekstra bagaj kapasitesi seçeneği, yanınıza almak istediğiniz tüm eşyaları sorunsuz şekilde götürmenizi mümkün hâle getirir. Bu sayede yolculuğunuzun kısıtlanmasının önüne geçilir. Uçuş sınıfı seçenekleri, yolculuk sırasında çeşitli ek hizmetler talep etmenize ve konfor seviyenizi dilediğiniz oranda yukarı taşımanıza olanak tanır.

İzmir - İstanbul Uçak Biletleri Ne Kadardır?

İzmir - İstanbul uçak bileti fiyatları, seçilen hava yolu firmasının hizmet politikası ve yolcunun uçuş tercihleri doğrultusunda şekillenir. İki şehir arasında uçakla yolculuk etmek isteyen kişiler, uçuş tarihlerini belirledikten sonra alternatifleri listeleyip kendileri için en uygun seçimi gerçekleştirebilir. Yolcuların uçuş şekli, hava yolu firması, uçuş sınıfı, koltuk ve bagaj kapasitesi tercihleri, uçak bileti fiyatlarının değişikliğe uğramasına neden olur.

Her hava yolu firması, İzmir - İstanbul uçak bileti fiyatlandırmasını diğer firmalardan bağımsız olarak kendi hizmet politikalarına göre belirler. Direkt ve aktarmalı olarak gerçekleştirilecek uçuşların sürelerinin yanı sıra fiyatları da farklılık gösterebilir. Yolcular, bilet seçimi yaparken konfor beklentilerine göre ekonomik ve Business sınıf tercihinde bulunabilir. Koltuk seçimi, rastgele bir koltuğa oturmak istemeyen kişilere kendi seçtikleri koltukta yolculuk etme şansı sunar. Standart bagaj kapasitesini yetersiz bulan yolcular, ek bagaj kapasiteli alternatiflere yönelebilir. Rezervasyon sırasında seçimi yapılan ek hizmetlerin ücreti de uçak bileti fiyatına ilave edilir. Ayrıca uçuş zamanının yakınlığı da bilet fiyatları üzerinde etkili olabilen bir diğer faktördür.

Merak edilenler