Hepsifly, 13238 belge numarası ile TÜRSAB’a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentasıdır.
Hepsifly
Hesabım
Üye Ol
Giriş yap
İzmir
Uçuş ara
Adnan Menderes Havalimanı (ADB)
Esenboğa Havalimanı (ESB)
19.09.2021
Dönüş
1 Yolcu --- Ekonomi

İzmir Ankara Uçak Bileti

Türkiye’nin başkenti olan ve bu nedenle de İç Anadolu’da çok gelişmiş bir kent olan Ankara büyük ve kozmopolit olmasının yanında tarihi dokusuyla çok ziyaretçi alan bir şehirdir. Ankara bir memur şehri olarak anılır ve Türkiye’nin kuruluşunun simgesidir. Tüm bu bürokratik özelliklerine rağmen gece hayatı ve eğlence mekanları oldukça hareketlidir. Karasal iklimin hakim olduğu şehirde kış mevsimi sert geçer ve yazları kavurucu sıcaklar etkilidir. Yaklaşık olarak 5 buçuk milyon nüfusa sahip Ankara çok geniş bir yüz ölçüme sahiptir.

Türkiye’nin kurucu lideri Atatürk’ün kabri olan Anıtkabir şehirde yer aldığı için çok sayıda ziyaretçi bölgeye akın eder. Büyüleyici tarihi dokusuyla, doğal ve kültürel çeşitliliğiyle siz de Ankara’yı görmek istiyorsanız hemen Hepsiburada.com ayrıcalığı ile İzmir Ankara gidiş geliş uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara Türkiye’nin başkenti olduğu için sık ziyaret edilen bir şehirdir. Siz de Ankara’yı keşfetmeyi planlıyorsanız öncelikle Türkiye’nin kurucusu Atatürk’ün kabri olan Anıtkabir’i ilk uğrak noktası olarak belirlemelisiniz. Tarihi dokusuyla ve kültürel atmosferiyle Ankara’nın geçmiş yüz yıldaki yaşantısına ışık tutan mimari yapılarıyla Hamamönü de mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. 17. yüz yıldan 2000’li yıllara kadar varlığını korumuş ve restore  edilmiş evleriyle Hamamönü’nde çok sayıda bulunan restoranlarda, kafelerde ve alışveriş yerlerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kızılay Meydanı’nda çok sayıdaki dükkândan ve AVM’den alışveriş yapabilir ve bu bölgedeki markalaşmış restoranlarda harika yemekleri tadabilirsiniz. Şehirde Kızılay’a çok yakın bir noktada yer alan Tunalı Hilmi’deki meşhur Kuğulu Park’ı da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ayrıca Ankara’da doğal güzellikleriyle bilinen Gölbaşı’nda Mogan ve Eymir göllerinde piknik yapabilme şansına sahipsiniz.

Ankara’da Popüler Restoran ve Alışveriş Yerleri

Ankara ülkenin merkezi olduğu için burada Türk mutfağının çok farklı ve çeşitli tatlarını keşfedebilirsiniz. Ankara kentinde çok farklı restoranlarda yerel lezzetleri keşfedebilir ve Türk mutfağının dünyanın en iyisi olduğuna bir kez daha şahit olabilirsiniz. Meşhur Liva Pastanesi’nde kahvaltı yaparak şehirde güne başlayabilirsiniz. Ankara adıyla simgeleşmiş bir lezzet durağı olan Boğaziçi Lokantası’nda eşsiz lezzetiyle tüm Türkiye'ye nam salmış şehre özgü Ankara Tava yemeğini tadabilirsiniz.

Meşhur Tavacı Recep Usta Restoranı’nı da mutlaka uğrak yerleriniz arasına eklemelisiniz. Çünkü bu et restoranında Diyarbakır’a özgü olan Mumbar yemeğini Türkiye’nin başka bir yerinde yiyebilme şansını yakalayamayabilirsiniz. Ayrıca Kızılay, Gaziosmanpaşa gibi semtlerde çok farklı restoran ve kafelerde keşfedilmeyi bekleyen harika tatlar bulabilirsiniz.

Kızılay’da çok sayıdaki dükkân ve AVM’den alışveriş yapabilirsiniz. Çankaya bölgesinde büyük ve lüks onlarca AVM yer alır. Bu alışveriş merkezlerinde aradığınız her şeyi bulabilir ve keyifli vakit geçirebilme imkânı yakalarsınız.

Ankara’da Ulaşım

Şehrin merkezine 25 km uzaklıkta yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’nın içinde çok farklı ulaşım araçları bulunur. Havalimanı’na ait olan özel otobüsler ile şehir merkezine ulaşabilme imkânına sahipsiniz. Günün her saati bu özel otobüsler sefer yapmaktadır. Ayrıca 20 dakikada bir belediye otobüsleri ve dolmuşlar ile havalimanından merkez noktalara gidilebilir.

Büyük bir merkezi kent olan Ankara içinde çok sayıda metro, otobüs ve dolmuş bulabilme şansınız var. Merkezdeki Ankara AŞTİ Otogarı, Çankaya’daki Etimesgut bölgesi ve kozmopolit yapısıyla çok yüksek bir nüfusa sahip Batıkent yönlerine her 5 dakikada bir metro seferleri yapılır. Ayrıca şehir içinde farklı noktalara ulaşmak için çok sayıdaki Rent A Car firmalarından araç kiralayabilirsiniz.

Anında ve hızlı bir şekilde Hepsiburada.com farkıyla ve kalitesiyle hemen çift yönlü olacak şekilde İzmir Ankara uçak bileti satın alabilir ve İç Anadolu’nun bu güzel şehrine ulaşabilirsiniz.

Merak edilenler