Hepsifly, 13238 belge numarası ile TÜRSAB’a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentasıdır.
Hepsifly
Hesabım
Üye Ol
Giriş yap
İstanbul
Uçuş ara
İstanbul(Tümü)
New York(Tümü)
19.09.2021
Dönüş
1 Yolcu --- Ekonomi

İstanbul New York Uçak Bileti

Amerikan rüyasının merkezi olan ve filmlerden dizilere, kitaplardan müziklere kadar pek çok sanat eserine ilham veren New York, turizm konusunda da dünya sıralamasının üst basamaklarında yer alıyor. Modern yaşamın tüm özelliklerini bünyesinde barındıran şehirde insan, adeta farklı bir alemde geziyormuş hissine kapılıyor. Geniş caddeler, dev yapılar, uzun gökdelenler, alabildiğine yeşil parklar ve sınırsız eğlence olanaklarıyla tüm istek ve ihtiyaçlara cevap verebilen New York, ulaşım konusunda da konfor vadediyor. Tüm metropollerden olduğu gibi İstanbul'dan da direkt olarak gidebileceğiniz bu şehir, sadece bir İstanbul New York uçak bileti uzaklığınızda yer alıyor.

New York'ta Gezilecek Yerler

Amerika Birleşik Devletleri'nin pek çok simgesi, New York sınırları içerisinde bulunuyor. Empire State Binası, Özgürlük Heykeli ve Central Park gibi dünyaya mal olmuş noktalar, New York seyahatinin de iskeletini oluşturuyor. Ayrıca Times Meydanı da New York'un kalbi olmasının yanı sıra kaotik yapısı ile insana haz veriyor. 

New York'un Liberty Adası üzerinde yer alan bir anıtsal eser olan Özgürlük Heykeli, New York fotoğraflarının vazgeçilmezi haline geliyor. Empire State Binası da ABD'nin ekonomik gücünün bir timsali olarak bilinirken Central Park, yorucu şehir gezisinin mola yeri anlamını taşıyor. Bu noktalara New York gezinizin yarısını ayırmanız gerekiyor çünkü diğer yarısını sadece Times Meydanı oluşturuyor. Times Meydanı'nda yürümek bile başlı başına keyif verirken mağazalara girmek, insanları izlemek ve New York'un tadını çıkarmak, Amerikan rüyasının iliklerinize işlemesini sağlıyor.

New York'ta Popüler Restoranlar / Alışveriş Yerleri

Öncelikle şunu belirtmekte yarar var: Popüler restoranlar da alışveriş yerleri de Times Meydanı etrafında toplanıyor. Bu meydan ve meydanı kesen cadde ve sokaklar, birbirinden ünlü restoran ve mağazalara ev sahipliği yapıyor. New York'un kendine has, yöresel bir mutfağından bahsetmek oldukça güç zira şehir, kozmopolit yapısı sayesinde tüm dünya mutfaklarını başarıyla temsil ediyor. Örneğin İtalyan mutfağı için Piccola Cucina Osteria, Asya mutfağı için Obao ya da Mei Jin Ramen, Fas mutfağı için Arabesque ve Fransız mutfağı için Daniel isimli restoranlar öneriliyor. Amerikan mutfağı olarak değerlendirilebilecek steak çeşitlerinin ise K Rico Steakhouse isimli mekanda denenmesi tavsiye ediliyor.

Alışveriş konusunda da New York'un rakipsiz olduğunu belirtmek gerek. Fifth Avenue ve Broadway gibi iki alışveriş cenneti Times Meydanı'na yakın konumlarıyla öne çıkıyor. Ayrıca şehirdeki bir diğer önemli meydan olan Madison Square de alışveriş konusunda oldukça zengin bir çeşitlilik sunuyor. New York'a gitmişken almadan dönmemeniz gereken yöresel ya da geleneksel hediyelikler söz konusu değil ancak üzerinde New York yazılı tişört gibi ürünler, turistlerin en çok yöneldiği eşyalar arasında sayılıyor.

New York'ta Ulaşım

New York'ta üç ayrı havalimanı bulunuyor. John F. Kennedy, Newark ve LaGuardia isimli üç havalimanından en popüleri ise John F. Kennedy olarak biliniyor. Havalimanında indikten sonra şehir merkezine gitmek için metro, servis ve taksileri kullanabilirsiniz. Taksiler biraz tuzlu bir ulaşım alternatifiyken servisler de rezervasyon gerekliliği nedeniyle geri planda kalıyor. Metro ise hem kolaylığı hem de hızlılığı sayesinde bir adım öne çıkıyor.

New York şehir içi ulaşımda ise yine metro avantajlı bir konum teşkil ediyor. 24 saat hizmet veren raylı sistem, merkezi tüm noktalardan geçiyor. Taksi bulmak meydanlar haricinde imkansız görünüyor. Ancak New York, Uber ve benzeri uygulamalarının da oldukça revaçta olduğu bir şehir. Bu nedenle ulaşım konusunda da sizi rahat bir tatil bekliyor.

Merak edilenler