Ucuz İstanbul Erzurum Uçak Bileti Fırsatları ve Fiyatları - Hepsifly
Hepsifly, 13238 belge numarası ile TÜRSAB’a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentasıdır.
Hepsifly
Hesabım
Üye Ol
Giriş yap
İstanbul
Uçuş ara
İstanbul(Tümü)
Erzurum(Tümü)
25.06.2021
Dönüş
1 Yolcu --- Ekonomi

İstanbul Erzurum Uçak Bileti

Erzurum'u iki kelime ile ifade eden oldukça açıklayıcı, betimleyici ve tanımlayıcı bir ikileme vardır. Bu ikileme kuşkusuz dadaşlar diyarıdır. Dadaşlar şehri Erzurum, misafirperver insanı, ziyaretçilerine adeta kucak açan doğası, köklü tarihi ve zengin kültürü ile ön plandadır. Yılın 365 gününde de Erzurum'da yapılacak bir aktivite, gezilecek bir yer bulmak mümkündür. Bu durum, şehri Türkiye'nin en turistik destinasyonlarından biri haline getirir. 

Bunca güzelliği bünyesinde barındıran şehre ulaşım da bir o kadar kolaydır. Şehirdeki havalimanına pek çok noktadan uçaklar ulaşır. Erzurum'a İstanbul'dan gelecekseniz İstanbul Erzurum uçak bileti almanız, keyifli bir tatil yapmanız için yeterlidir.

Erzurum'da Gezilecek Yerler

Erzurum'un bir yanı Çifte Minareli Medrese'dir, diğer yanı Palandöken. Şehrin bir yanında Tortum Şelalesi çağlar, diğer yanında Üç Kümbetler ziyaretçilerini selamlar. Bu yüzdendir ki Erzurum, dört mevsimde de ayrı güzellikler sunar. Çifte Minareli Medrese ya da Yakutiye Medresesi gibi iki eşsiz dini mabet yükselir Erzurum'dan, yalnızca bu bile şehri görülmeye değer kılar. İki yapı da hem dış mimarisi hem iç mimarisiyle muazzam bir bütünlük sağlar. Çifte Minareli Medrese'ye ulaşım oldukça kolaydır, bu yapı tam da şehrin merkezinde yer alır. Yakutiye de yine merkezi bir yerde, Cumhuriyet Caddesi'nin üstündedir.

Erzurum'a kış aylarında giderseniz kayak yapmadan dönmeyin çünkü şehir Türkiye'nin en güzel kayak pistlerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Palandöken'in doğası dört mevsim ayrı güzeldir ancak bu bölgeyi diğerlerinden ayıran, kayak sporu yapmak için sunulmuş olanaklarıdır. Palandöken Erzurum'u kış sporlarında dünya seviyesine çıkarmıştır, haliyle de her ziyaretçi Palandöken'e çıkmalıdır.

Erzurum'da Popüler Restoranlar / Alışveriş Yerleri

Erzurum'un mutfağına ait birbirinden güzel lezzetler sıralamak mümkün olsa da cağ kebabı, her zaman bir adım öndedir. Bu nedenle de Erzurum'a giden her turistin cağ kebabı yemesi gerekir. Gel-Gör Cağ Kebabı ya da Koç Çağ Kebab Restaurant gibi pek çok restoranda yiyebileceğiniz bu eşsiz lezzet, tadını damağınızda bırakacaktır. Erzurum, yemek sonrası tatlı anlamında da kusursuz bir şehirdir çünkü Erzurum'un kadayıfı da dillere destan güzelliktedir. Kadayıf için en ünlü yer ise Kadayıfçı Muammer Usta olarak bilinir.

Erzurum'da alışveriş, özellikle de turistlerin yaptığı alışveriş oltu taşı üzerinedir. Oltu taşının kendine has dokusu ve görüntüsü, hediyelik eşya konusunda fikir ayrılıkları yaşamanızın da önüne geçecektir. Tebriz Kapı Çarşısı ve Bakırcılar Çarşısı şehrin en popüler alışveriş yerleridir. Bu noktalarda oltu taşından yapılmış objelerin yanı sıra el yapımı ürünlere rastlamak da mümkündür. 

Erzurum'da Ulaşım

Aziziye ilçesi sınırları içerisinde yer alan Erzurum Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 13 kilometrelik bir uzaklıktadır. Diğer şehirlerde görülen Havaş gibi uygulamalar Erzurum'da yoktur ancak Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin sağlamış olduğu otobüsler, ulaşım konusunu oldukça rahatlatmaktadır. Havalimanından binebileceğiniz otobüsler, sizi şehir merkezine 20 dakika gibi bir sürede ulaştıracaktır. Ayrıca araç kiralama ve taksi tutma da yine önünüzdeki alternatifler arasındadır.

Erzurum şehir içi ulaşım konusunda da keyfinizi kaçırmaz çünkü geniş otobüs ağı, hemen her saat imdadınıza koşar. Otobüslere binişlerde Kardelen Kart adı verilen bir biniş kartı kullanılır ve bu kart, çoklu binişlerde oldukça avantajlıdır. Siz de şehir içi ulaşımınızı otobüsler ile sağlayacaksanız bu karttan çıkarabilirsiniz. Ayrıca minibüsler de yine pek çok güzergahta hizmet vermektedir ve ekonomik bir ulaşım alternatifi oluşturan bu minibüsler, özellikle de ilçeler arası yolculuklarda en mantıklı seçeneklerdendir. Bunların dışında yine taksiler, 24 saat boyunca hizmet vermektedir. 

Merak edilenler