Hepsifly, 13238 belge numarası ile TÜRSAB’a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentasıdır.
Hepsifly
Hesabım
Üye Ol
Giriş yap
İstanbul
Uçuş ara
İstanbul(Tümü)
Milas Bodrum Havalimanı (BJV)
19.09.2021
Dönüş
1 Yolcu --- Ekonomi

İstanbul Bodrum Uçak Bileti

Ege Bölgesi’nde yer alan Muğla şehrinin en popüler tatil beldelerinden biri olan Bodrum muhteşem denizi, doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra eğlence hayatıyla da tüm dünyada tanınıyor. Sadece yazın değil yılın her döneminde farklı güzellikler sunan Bodrum tam da bu sebeple her mevsim tercih edilen bir destinasyon olma özelliğini taşıyor. Bir yarımada olması ilçenin en büyük avantajlarından biri zira yarımadanın her köşesinde muhteşem koylar saklı. Azra Erhat’ın ismi Bodrum ile özdeşleşmiş olan Halikarnas Balıkçısı ile birlikte çıktıkları ve bu koyları gezdikleri yolculuklar bugün mavi tur olarak bilinen tekne gezilerine ilham olmuş.

Kış aylarında ilçede yaşayan nüfus çok kalabalık olmasa da popüler tatil beldesine yaz aylarında ziyaretçi akını yaşanıyor ve nüfus bu dönemde 1 milyonun üzerine çıkıyor. Bodrum denilince akla deniz, kum ve güneş temalı tatiller gelse de aslında ilçe tarihi mekanlarıyla da ziyaretçileri kendine çekiyor. Ayrıca Ege mutfağının en güzel örneklerinden oluşan leziz yemekleri ile gastronomi turizmi meraklıları için de son derece heyecan verici bir destinasyon Bodrum. Eğer hâlâ bu muhteşem yarımadayı görmediyseniz hemen bir Bodrum uçak bileti alarak unutulmaz bir tatil yaşamak için yola çıkabilirsiniz.

Bodrum’da Gezilecek Yerler

Bodrum’un en önemli gezilecek yeri yarımadanın simgesi olan Bodrum Kalesi. Saint Jonh Şövalyeleri tarafından inşa edilmiş olan kale ilçenin merkezinde yer alıyor. İtalyan Kulesi, Fransız Kulesi, Yılanlı Kule gibi bölümlerin yanı sıra Karyalı Prenses Salonu gibi ilgi çekici bölümleri de olan kaleyi gezmek için bir gün ayırmak gerekiyor, zira Bodrum Kalesi oldukça büyük. Kale ayrıca dünyanın sayılı sualtı arkeoloji müzeleri arasında sayılan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ne de ev sahipliği yapıyor.

İlçenin diğer önemli tarihi mekanı Antik Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olan Halikarnas Mozolesi. Bodrum Otogarı’ndan kısa bir yürüyüşle ulaşılabilecek mesafedeki mozole mermerden yapılmış ve inşa edildiği dönemde dünyanın en büyük yapılarından biri olarak biliniyor. Bugün mozolenin büyük kısmı yurt dışında sergileniyor olsa da Halikarnas Mozolesi de tabi ki Bodrum gezilecek yerler listesinin atlanmaması gereken bir noktası.

Bodrum’da Popüler Restoranlar / Alışveriş Yerleri

İlçenin dört bir yanında sayısız restoran olsa da en kaliteli restoranlar yine ilçe merkezindeki marinanın içinde ve çevresinde yer alıyor. Yıllardır aynı yerde hizmet veren Gemi Başı Restoran, Kocadon Restoran gibi mekanlar ilçenin en popüler restoranlarından. Bu restoranlarda yerel lezzetleri ve tabi ki taze deniz ürünlerini tadabilir ayrıca çok da keyifli zaman geçirebilirsiniz.

İlçenin merkezine yakın konumda Oasis Alışveriş Merkezi isimli bir alışveriş merkezi var. İçinde ünlü markaların mağazalarından eczaneye, hamburger ya da pizza yiyebileceğiniz restoranlardan sinemeye her şey bulunan alışveriş merkezi birçok kültürel etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.

Bodrum’da Ulaşım

Çok fazla turist gelen bir yer olması sebebiyle Bodrum’da ulaşım son derece iyi organize olmuş durumda. Milas Havalimanı’ndan Bodrum’a servisler kalkıyor ve merkeze bu servislerle ulaşmak 40 dakika kadar sürüyor. Aynı şekilde Bodrum Otogarı’ndan da havaalanına servisler kalkıyor. İlçenin otogarından tüm köylere dolmuş seferleri var. Yaz aylarında dolmuş seferleri daha geç saatlere dek sürerken kışın biraz daha erken bitiyor.

Şehir içindeki yakın noktalara da dolmuşla gidebilmek mümkün. Ayrıca hem otogarda hem de ilçenin hemen her yerinde taksi durakları da hizmet veriyor. Bu arada ilçede motosiklet kiralamak da sık tercih edilen bir ulaşım yöntemi, motosiklet ile ulaşım hem makul fiyatlı hem de trafik yoğunluğundan etkilenmemek için iyi bir tercih.

Merak edilenler