Ucuz İstanbul Amsterdam Uçak Bileti Fırsatları ve Fiyatları - Hepsifly
Hepsifly, 13238 belge numarası ile TÜRSAB’a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentasıdır.
Hepsifly
Hesabım
Üye Ol
Giriş yap
İstanbul
Uçuş ara
İstanbul(Tümü)
Amsterdam (AMS-Schiphol)
25.06.2021
Dönüş
1 Yolcu --- Ekonomi

İstanbul Amsterdam Uçak Bileti

Hollanda'nın başkenti olan Amsterdam; tarih, kültür, sanat, gastronomi ve doğal güzellikler ile yoğrulmuş coğrafyasıyla ziyaretçilerine büyüleyici bir tatil ortamı oluşturur. Oldukça çeşitli kökenlerden gelen insanların bir arada huzurla yaşadığı şehir, çok kültürlü bir yapıya sahiptir. 13. yüzyılda Amstel Nehri kıyısında bir balıkçı köyü olarak kurulan ve varlığını günümüze dek sürdüren Amsterdam'da okyanus ikliminin etkilerini yılın neredeyse her döneminde görmek mümkündür.

İklim koşulları nedeniyle Amsterdam'ın en çok turist ağırladığı dönem, nisan ve ekim ayları arasında kalan zaman dilimidir. Ancak Amsterdam'da yılın her ayında farklı festivallere, eğlencelere, kültürel aktivitelere ve etkinliklere rastlamak mümkündür. Siz de büyüleyici kanal manzarası eşliğinde Amsterdam'ı daha yakından keşfetmek istiyorsanız en kısa zamanda İstanbul Amsterdam uçak bileti alabilir, Hollanda'nın kalbine doğru unutulmaz bir yolculuğa çıkabilirsiniz.  

Amsterdam'da Gezilecek Yerler

Çok geniş bir yüz ölçümüne sahip olmamasına karşın, Amsterdam'da ziyaret edilebilecek birçok turistik durak bulunur. Amsterdam'ın sembolü olarak kabul edilen ve uzunlukları 100 kilometreyi bulabilen kanallar, şehrin doğal güzellikleri eşliğinde dinlendirici bir gezintiye çıkmak isteyenler için etkileyici bir manzara sunar. Şehir merkezinde bulunan Dam Meydanı; Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi, Kraliyet Sarayı ve Nieuwe Kerk'e ev sahipliği yapar.

Amsterdam'ın en popüler müzeleri arasında ilk sıraları Van Gogh Müzesi ve Rijksmuseum alır. Ayrıca, İkinci Dünya Savaşı'nın şehirde bıraktığı izleri görmek isteyen ziyaretçiler, rotalarını Anne Frank'ın Evi'ne ve Amsterdam Tarih Müzesi'ne çevirebilir. Amsterdam'ın mimari dokusunun ve geçmişinin en belirgin şekilde gözlemlenebileceği noktalar ise Begijnhof ve Kraliyet Sarayı'dır. 

Amsterdam'da Popüler Restoranlar / Alışveriş Yerleri

Amsterdam'ın çok kültürlü yapısı, gastronomik açıdan da oldukça çeşitli seçenekler barındırmasına olanak tanır. Kökeni Endonezya olan Rijkstafel, Lübnan menşeli falafel ve Uzak Doğu lezzetleri, şehirde en sık tüketilen alternatifler arasında yer alır. Amsterdam'da her sokakta veya caddede, farklı ülkelerin lezzetlerini sunan restoranlara rastlamak mümkündür. Daalder, Choux, Bord'eau, 212 ve Guts, şehrin en ünlü restoranları arasındadır. 

Amsterdam'ın sayısı oldukça fazla olan taşıt trafiğine kapalı caddeleri, yan yana sıralanmış butik mağazalara ev sahipliği yapar. Alışveriş tutkunlarının en sık ziyaret ettiği caddeler Leidsestraat, Nieuwendijk, De 9 Straatjes ve Kalverstraat'tır. Amsterdam'ın birçok noktasında belirli günlerde kurulan sokak pazarları ise, şehrin yerel lezzetlerini ve hediyelik eşya seçeneklerini ziyaretçilerle buluşturur. Özellikle 1886 yılından beri kurulan bir bit pazarı olan Vlooienmarkt, antika eşya çeşitlerine göz atmak isteyenlerin favori durakları arasında yer alır. 

Amsterdam'da Ulaşım

Amsterdam Schiphol Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta ve güneyde konumlanır. Yılda ortalama 50 milyon turist ile dünyanın en işlek havalimanlarından biridir. Havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayan toplu taşıma kanalları tren ve otobüstür. Ayrıca ziyaretçilerin, havalimanında özel araç kiralama ya da taksi tutma olanağı da bulunur. Özel araç ve taksilerle şehir merkezine ulaşım yaklaşık 15 - 20 dakika sürer. 20 dakikalık bir yolculuğun sonunda şehir merkezine ulaşan tren hattını ve 35 dakikalık otobüs seferlerini kullanmak için Amsterdam Travel Ticket adlı ulaşım kartının alınması gerekir. 

Amsterdam'da şehir içi ulaşım, yerel halkın büyük çoğunluğu tarafından bisiklet kullanılarak sürdürülür. Avrupa'nın bisiklet kullanımına en uygun ve elverişli şehirlerinden biri olan Amsterdam'da ziyaretçilere bisiklet kiralama olanağı tanıyan birçok durak bulunur. Şehirde 16 adet tramvay, 4 adet metro hattı mevcuttur. Ayrıca, Hop On Hop Off turları düzenleyen turist otobüsleri ve şehir içinde ulaşım sağlayan bot turları da sıklıkla tercih edilir. Amsterdam Travel Ticket ve GVB Day Ticket edinerek şehirdeki toplu taşıma olanaklarından kolaylıkla yararlanabilirsiniz. 

Merak edilenler