Hepsifly, 13238 belge numarası ile TÜRSAB’a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentasıdır.
Hepsifly
Hesabım
Üye Ol
Giriş yap
Gaziantep
Uçuş ara
Gaziantep (GZT-Oğuzeli Uluslararası)
19.09.2021
Dönüş
1 Yolcu --- Ekonomi

Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep'e halk dilinde kısaca Antep denir. Türkiye'nin en kalabalık ilk on şehrinden biri olan Antep, Akdeniz bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin kesişme noktasında bulunmasından ötürü coğrafi ve kültürel olarak özel bir öneme sahiptir. Sanayi, eğitim, tarih, gastronomi açısından da son derece gelişmiş bir il olan Gaziantep, yaşamın hâlâ devam ettiği en eski kentlerden biri olarak öne çıkar. Yeme içme bakımından da büyük öneme sahip olan şehir, herkesin en az bir kez görmesi gereken birçok özelliği bünyesinde barındırır.

Gaziantep'te Gezilecek Yerler

Şehrin birçok yerinde bulunan yapay göl ve barajlar, Gaziantep'e görsel olarak değer katar. Gaziantep yeme içme, alışveriş ve doğal güzelliklerinin yanı sıra antik kentleri, müzeleri, tarihsel yapı taşları ile turizm açısından da görülmesi gereken bir şehirdir. Kentte bulunan dünyanın en büyük mozaik müzelerinden olan Zeugma Mozaik Müzesi şehri gezmeniz için başlıca nedenlerden biridir. Gaziantep Savaş Müzesi ise gerçekleşen restorasyonun akabinde Milli Mücadele adı altında yeniden hayata geçirilmiştir. Şehrin diğer kıymetli değerlerinden olan Rumkale, Fırat Nehri ile Merzimen Çayı'nın birleştiği noktada, yüksek kayaların oluşturduğu örtülü tepe üzerinde yer alır. Gaziantep'in bir diğer dikkat çeken yapısı Gaziantep Kalesi, heybetli tasarımı ve tarihi yaşatan nüanslarıyla gezmeniz gereken nadide değerler arasında yer alır. Tarihe meraklı olanların görmeden dönmek istemedikleri Gümrük Hanı şehrin içinde yer alır. Merkezde olmasından ötürü büyük bir avantaja sahip olan bu önemli yapı Gaziantep'i ziyarete gelen herkesin uğradığı bir yerdir. Şu anda müze olarak değerlendirilen ve "Bakırcılar Çarşısı" olarak adlandırılan eski çarşı da halihazırda o döneme ait kesitleri gözlerinizin önüne serer. Gaziantep Hamam Müzesi, İslam Bilim Müzesi, Gaziantep Arkeoloji Müzesi gibi birçok tarihi aktivite de görülmeye değer hazineler arasında bulunur. 

Gaziantep'in Popüler Restoranlar/ Alışveriş Yerleri 

Şehir Türkiye'nin önemli bir yeme içme merkezi olarak kabul edilir. Gaziantep mutfağının ünü çok uzun yıllardır Türkiye sınırlarını da aşmış durumdadır. Bu nedenle kente gelen herkes ilk iş olarak restoranların ve tatlıcıların yolunu tutar. Lezzetleriyle herkesin gönlünde taht kuran İmam Çağdaş restoran lahmacundan Ali nazik kebabına, dürümlerde, tatlı çeşitlerine kadar geniş bir ürün seçkisiyle karşınıza çıkar. Çıtır çıtır katmerlerle sabaha başlayan Gaziantep halkının bu harika tatlısı ise bütün kente yayılmış durumdadır ve adeta her köşe başında yadı damağınızda kalacak katmerlerle karşılaşırsınız. Erçelebi markası kadayıfın bilinen adreslerindendir. Başka hiçbir yerde yiyemeyeceğiniz küşleme için Kebapçı Halil Usta'ya uğrayabilirsiniz. Baklava için Koçak, fıstık alışverişi için Bakırcılar Çarşısı uğramanız gereken adreslerden sadece bazılarını oluşturur. Gaziantep sizi uzun süre aklınızdan silemeyeceğiniz tatlarla buluşturur.

Gaziantep'te Ulaşım

Gaziantep'te Havalimanı şehir arası ulaşımını Havaş'ın modern ve rahat otobüsleriyle sağlayabilirsiniz. Uçağınız Gaziantep havalimanına indikten 25 dakika sonra otobüsler şehre doğru yola çıkar. Gaziantep Oğuzeli Havalimanı hareketle önce kavşağa uğrayan otobüsler ardından sırasıyla Perilikaya Et ve Balık Kurumu'na oradan Şehreküstü İtfaiyesi İnönü Caddesi Şirehan Devlet Hastanesi'ne geçer; Sosyal Sigortalar Kurumu önü, Öğretmen Evi, Havaş şehir ofisine kadar güzergah devam eder ve otogara ulaşır.

Şehirden havalimanına giderken ise aynı şekilde Havaş otobüslerini kullanabilir, aşağıdaki noktalardan araca binebilirsiniz:

Şehir merkezi Havaş şehir ofisinden hareket eden araçlar Nizip caddesi, Mezarlık kavşağı, İpek yolu, çimento kavşağını geçer; oradan Perilikaya Et ve Balık Kurumu önünden, Oğuzeli kavşağından geçerek Gaziantep Oğuzeli Havalimanı'na ulaşır.​​Gaziantep Havalimanı şehir merkezi arası yaklaşık 35 dakika sürer ancak bu süre trafik yoğunluğuna göre değişir. Arzu ederseniz araç kiralayabilir ya da konforlu taksilerle de ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Merak edilenler