Hepsifly, 13238 belge numarası ile TÜRSAB’a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentasıdır.
Hepsifly
Hesabım
Üye Ol
Giriş yap
Dubai
Uçuş ara
Dubai (DXB-Dubai Uluslararası)
19.09.2021
Dönüş
1 Yolcu --- Ekonomi

Dubai Uçak Bileti

Kısa bir süre içerisinde yeni baştan inşa edilen Dubai, modern dünyanın en popüler destinasyonlarından biri olarak görülür. Birleşik Arap Emirlikleri'ni oluşturan yedi emirlikten bir tanesidir; yani sanıldığının aksine bir şehir değildir. Dubai'ye hangi dönem giderseniz gidin sizi sıcak bir havanın karşılaması muhtemeldir çünkü bölge, çöl iklimine sahiptir. Hava durumunun gece saatlerinde bile 20 derece seviyelerinde olması nedeniyle yılın her döneminde de keyifle gezebileceğiniz Dubai'de resmi dil Arapçadır ancak İngilizce, hemen herkes tarafından bilinir. Ayrıca bu karşıtlık kendisini para biriminde de gösterir; Dubai'nin resmi para birimi dirhem olmasına karşın dolar, her yerde geçerlidir. 

Dubai'de Gezilecek Yerler

Dubai'nin geçmişi, bugününden oldukça farklıdır. Eskiden çölün doğal güzelliğinin görüldüğü yerde artık gökdelenlerin getirdiği modern bir estetik anlayışı hakimdir. Bu durum, Dubai'de gezilecek yerler listesi içerisindeki pek çok noktanın dev yapılar olmasına sebebiyet verir. Burç Halife, Dubai'nin en sık ziyaret edilen yeridir. Resmi olarak 2010 yılında açılan gökdelen, 828 metrelik yüksekliği sayesinde dünyanın en yüksek binası olma özelliği taşır. Haliyle de Burç Halife'nin tepesinden Dubai'ye bakmak kusursuz bir deneyimdir. Bir müze gibi faaliyet gösteren yapıya bilet alarak girebilirsiniz.

Dubai'nin bir diğer turistik noktası ise Dubai Çeşmesi ya da Dubai Fıskiyesi isimleriyle bilinir. Şehrin tam da göbeğinde yer alan ve mekanik sistemi sayesinde koreografik şölenlere ev sahipliği yapan çeşmenin fıskiyeleri, 150 metre yüksekliğe kadar ulaşabilir. Bu nedenle de Dubai gezinizin bir akşamını buraya ayırmanız tavsiye edilebilir.

Dubai'de Popüler Restaurantlar / Alışveriş Yerleri

Dubai'nin en popüler restoranlarına bakıldığında İtalyan, Asya ve Amerikan mutfaklarının ağırlığı görülür. En çok turist ağırlayan ilk üç restoran Asil Restaurant, BLVD on One ve Doors Freestyle Grill olarak sıralanabilir. Bu üç restoranı ise Purani Dilli Dubai gibi Hint restoranları ya da Al Sarab Rooftop Lounge gibi Lübnan mutfakları izler. Asil Restaurant Fas ve Lübnan gibi coğrafyaların yemeklerini sunarken BLVD on One tam da Avrupa mutfağını temsil eder. Doors Freestyle Grill gibi mekanlar da genellikle et yemekleri ile ön plana çıkar. 

Dubai, alışveriş konusunda da dünyanın en cazip destinasyonlarından sayılır. Çünkü dünyanın en büyük alışveriş merkezi olan The Dubai Mall, başlı başına alışveriş cennetidir. Bu devasa kompleksin yanı sıra Dubai'de Mall of the Emirates, Ibn Battuta Mall gibi alışveriş merkezleri de önerilebilir. İlk iki nokta uluslararası markaların tüm mağazalarını sıralarken Ibn Battuta'da hediyelik eşyalar ilgi çeker. Ülke ülke ayrılmış bölümler, hemen her kültürü temsilen hediyelik eşyalar ile donatılmıştır.

Dubai'de Ulaşım

Dünyanın en işlek altıncı havalimanı olan Dubai Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine epey yakın bir konumdadır. Dubai uçak bileti alarak çıktığınız yolun son durağı olan bu havalimanı, görüntüsüyle de büyüleyicidir. Dört bir tarafında taksilerin beklediği havalimanında ayrıca otobüs peronları da bulunur. Hızlı bir ulaşım isterseniz taksilere, ekonomik bir tercih yapmak isterseniz de otobüslere yönelebilirsiniz. Şehir merkezine, ancak bu araçlar ile gidebilirsiniz.

Dubai şehir merkezine vardıktan sonra yapacağınız ulaşımlarda taksi, metro ve otobüslere deniz otobüsleri de eşlik eder. Taksi yoğunluğunun gözlerden kaçmadığı Dubai'de otobüsler de hemen her noktadan geçer. Raylı sistem konusunda da gelişmişlik gösteren Dubai'de deniz otobüsleri, turistler için özel bir gezi niteliğindedir. Şehirdeki toplu taşıma araçlarını kullanabilmeniz için biniş kartı edinmeniz gerekir. NOL ismi verilen bu biniş kartlarını ise merkezi noktalardaki duraklardan ya da metro istasyonlarının gişelerinden temin edebilirsiniz. 

Merak edilenler