Hepsifly, 13238 belge numarası ile TÜRSAB’a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentasıdır.
Hepsifly
Hesabım
Üye Ol
Giriş yap
Merak edilenler

Aşağıdaki adımları takip ederek biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz:

Öncelikle uçmak istediğiniz destinasyon, uçuş tarihi ve kişi sayısı gibi bilgileri girerek seferleri aratın. Uçuşunuzu tek yön olarak aratabileceğiniz gibi, "Dönüş ekle" butonuna tıklayarak gidiş-dönüş olarak da görüntüleyebilirsiniz. Bu aşamada istediğiniz uçuş sınıfını (Ekonomi, Business) ve seyahat edecek kişi sayısını seçebilirsiniz. "Uçuş ara" butonuna tıkladıktan sonra seçmiş olduğunuz kriterlere uygun uçuşlar listelenecektir.

Arama sonuç sayfasında farklı hava yollarının seferlerini tek bir ekran üzerinden inceleyebilir, ihtiyacınıza uygun uçuşları daha rahat görüntülemek amacıyla, hem gidiş hem de varsa dönüş uçuşunuz için filtreleme ve sıralama seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Dilediğiniz uçuşları "Seç" butonuna basıp seçtikten sonra, kontrolünüz için seferlerin toplam ücretini ve ilgili diğer bilgileri ekranda göreceksiniz. Ardından "Sonraki adıma geç" butonuna tıklayıp devam edebilirsiniz.

Gelecek ekranda önce iletişim bilgilerinizi doldurmalısınız. Eğer fatura istiyorsanız "fatura istiyorum" kutucuğunu işaretleyerek bireysel veya kurumsal fatura talebinizi iletebilirsiniz.

Bir sonraki aşamada uçuşu gerçekleştirecek kişilerin bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Uçağınıza binerken herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına bu bilgileri dikkatli bir şekilde girmenizi tavsiye ederiz.

Yolcu bilgilerini de girip "Devam et" butonuna tıkladığınızda ödeme aşamasına gelmiş olacaksınız. Kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi girerek ödemenizi yapabilirsiniz. Tercihinizi yapıp, ön bilgilendirme ve uzak mesafeli satış sözleşmesini de onayladıktan sonra satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Satın almış olduğunuz biletinize Hepsifly sayfasına üye girişi yaptıktan sonra sağ üst köşedeki "Biletlerim" sayfasından bilet detaylarınıza ulaşabilirsiniz.

Uçuş öncesi uçuş durumunuzu ilgili havayolu firmasından kontrol etmenizi öneririz. Bazı havayolları uçuş iptali gerçekleşmesi halinde SMS ve e-posta gönderimi sağlamaktadır. Bu sebeple iletişim bilgilerinizi doğru bildirdiğinizden emin olmalısınız.

Uçuşunuzdaki bagaj hakkı havayolu firmasına göre değişiklik gösterebilir. Uçuş yapacağınız havayolu firmasının sayfasından kontrol etmeniz faydalı olacaktır.
Bagajlar, havayolları tarafından gidilecek ülkenin gümrük kurallarına uyularak taşınır. Bagajda kabul edilmeyen maddeler ülkelere göre değişiklik gösterebilir.Özellikle yurtdışına seyahat ediyorsanız gideceğiniz ülkenin bu konudaki kısıtlamalarını öğrenmeniz faydalı olacaktır.
Havayolları güvenlik açısından bagajların yolcunun kendisi tarafından hazırlanmasını talep etmektedir. Eğer bagajınızı başkası hazırlıyorsa sizin kontrolünüz altında yapılmasına dikkat ediniz.
Özellikle kapalı olan kutu, paket gibi eşyaları bagajınıza koymadan önce kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Başkasına götürmeniz için size verilen paketleri de aynı şekilde kontrol etmelisiniz.
Yolcu ve kabin bagajlarında taşınması kesinlikle yasak olan maddeler ise aşağıda sıralanmıştır:
• Patlayıcılar, mühimmat, havai fişek ve işaret fişekleri
• Kamp gazı ve sprey gibi gazlar (yanıcı, yanıcı olmayan, derin dondurulmuş ve zehirli)
• Alarm ile donatılmış evrak çantaları, güvenlikli ataşe çantaları
• Lityum pil içeren veya işaret, aydınlatma mühimmatı içeren maddeler
• Boya, çakmak gazı ve tiner gibi yanıcı maddeler
• Kibrit ve kolayca tutuşan maddeler, kendiliğinden tutuşabilen maddeler, suyla temas ettiğinde tutuşabilen maddeler gibi yanıcı katılar
• Oksitleyici maddeler (ağartıcı tozu ve peroksit gibi)
• Zehirli (toksit) ve bulaşıcı maddeler
• Radyoaktif maddeler
• Aşındırıcılar (cıva içeren termometreler, asitler ve sıvı akü gibi)
• Yaralayan aletler, yüze püskürtülünce insanı sersemleten kimyasal maddelerle, biber gazı spreyi gibi tahriş edici veya insanı güçsüz duruma getiren maddeler
• Manyetik maddeler
• Medikal oksijen tüpleri
• Her türlü silah
ABD'ye seyahat etmekteyseniz yanınızda, üzerinizde ya da kabin bagajınızda rezistanslı ya da alevli çakmak bulundurmayınız.

Ayrıca kabin bagajında taşınacak tüm sıvı maddeler bazı kısıtlamalara tabidir:
Sıvılar her biri en fazla 100 ml olan kaplarda, toplamda 1 litreyi geçmeyecek şekilde, şeffaf ve kilitli poşetlerin içinde taşınabilir. Her bir yolcu ise sadece 1 poşet taşıyabilir.
İlaçlar, yanında reçete olması kaydıyla; bebek mamaları da yalnızca bir yolculuk boyunca ihtiyaç duyulacak miktarda olması şartıyla istisna haller olarak kabul edilir.

ABD ve İngiltere varışlı seferlerde:
İlgili otoritelerce ABD ve İngiltere varışlı seferlerde cep telefonu veya akıllı telefondan daha büyük elektronik cihazların kabin içinde taşınmaması kararı alınmıştır. Uçak içerisinde taşıyacağınız tüm elektronik cihazların aşağıdaki boyutlardan küçük olmalıdır:
Boy: 16cm
En: 9,3 cm
Derinlik: 1,5 cm
Medikal cihazların hariç tutulduğu uygulama kapsamında elektronik eşyalarınızı check-in kontuarlarında bagajınızla teslim etmelisiniz.
Esnek bilet, belli koşullar çerçevesinde iptal, değişiklik ya da iadesi yapılabilen biletlerdir. Esnek bilet fiyatları sunduğu  bu avantajlar sebebiyle standart biletlerden daha yüksektir.
Promosyonlu bilet, fiyat olarak standart biletlere göre daha ucuz olan biletlerdir. Satın almış olduğunuz bilet promosyon bilet ise biletiniz üzerinde iptal, iade ya da değişiklik işlemi yapılamaz.
Uçak biletlerinde her bir yolcu için ayrı bilet satın alınmalıdır. 0-11 yaş arası çocuklar için "çocuk" yolcu tipini seçerek bilet satın alabilirsiniz.
PNR(Passenger Name Record) kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinizde ya da satın aldığınızda size verilir, rakamlar ve harflerden oluşur.
Bu numara ile havaalanlarında biletinizin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerinizi yapabilirsiniz.
PNR kodu internetten bilet aldığınızda SMS ve/veya E-Posta yoluyla size gönderilir. Basılı bilet aldığınızda ise zaten biletin üzerinde kod bilgisi yer alır.
Biletinizin kaybolması durumunda bu numara ile yenisini alabilirsiniz.
Biletinizi alırken kişisel bilgileriniz ve cep telefonunuzu doğru kaydettiğinizden emin olmalısınız.
Havaalanında check-in yapmak için;
kimliğiniz ya da pasaportunuzun kesinlikle yanınızda olmalıdır.
• İlk önce uçuş yapacağınız havayolu şirketinizin bankolarını bulmanız ve sıraya girmeniz gerekmektedir.
• Sıra size geldiğinde resimli kimliğiniz ya da pasaportunuzu görevliye verip gideceğiniz yeri ve uçuş saatini söylemelisiniz.
• Eğer bagajınız varsa görevli tarafından tartılır ve ağırlığının havayolu kurallarına uygun olup olmadığı kontrol edilir.
• Sadece el bagajınızla seyahat ediyorsanız görevlilere bilgi vermeli ve el bagajınızı göstermelisiniz.
• Görevli biniş kartınızı bastıracak, ardından eğer varsa bagaj etiketinizi biniş kartınıza yapıştırıp size teslim edecektir. Böylece check-in işleminiz tamamlanacaktır.
Online check-in havalimanına gelmeden check-in işleminin herhangi mobil bir cihaz veya bir bilgisayar ile internet üzerinden check-in işleminin yapılmasıdır.

Online check-in işlemi sizi havaalanlarında kuyrukta beklemekten kurtaran bir uygulamadır. Havayolu firmalarının tamamına yakını bu hizmeti vermektedir. Çoğunluğu online check-in için bir ücret talep etmezken, bazı şirketlerde bir miktar check-in bedeli alınabilmektedir.

Online check-in yapmadan önce biletinizi satın almış olmalısınız. Online check-in hizmetleri havayolu firmaları arasında değişmekle birlikte genellikle uçuşunuza 24 ile 72 saat kala başlamaktadır ve uçuşa 45 ile 60 dakika kalana kadar yapılabilmektedir.
 
Online check-in yapmak için biletinizi aldığınız havayolunun websitesini ziyaret edip “online check-in” sekmelerini / yönergelerini takip etmelisiniz. Genelde online check-in işlemi için PNR kodunuzu (rezervasyon numarası) ve ad-soyad bilgilerinizi girmeniz beklenmektedir. Eğer havayolu firmanız koltuk seçimine de izin veriyorsa koltuğunuzu seçip işleminizi check-in işlemini tamamlayabilirsiniz. Bazı şirketler için yemek seçimi, ek bagaj hakkı gibi işlemlerinizi de bu aşamada tamamlayabilirsiniz.

Online check-in gerçekleştirdikten sonra havayolunuz size bazı uçuşlarda biniş kartı oluşturma opsiyonu da sunabilir. Biniş kartınızı oluşturduğunuz durumda, e-mail ve/veya SMS ile gelen barkodu güvenlik geçişlerinde uçuş biniş kartı olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz havalimanında bankolarda veya terminallerde bulunabilen havayolu kiosk cihazlarında biniş kartınızı da bastırabilirsiniz.

Online check-in yapmış yolcular biniş kartlarını da oluşturmuş olmaları durumunda sadece kabin bagajları ile uçabilirler. Kabin bagajı dışında bagaj teslimi yapılacak ise check-in yapılmış ve biniş kartı oluşturulmuş olsa dahi kontuara gidilmesi zorunludur.
Bilet detaylarınız, satın alma işlemi sonrasında size e-posta ve SMS yoluyla iletilir. Ayrıca satın almış olduğunuz biletinize Hepsifly sayfasına üye girişi yaptıktan sonra sağ üst köşedeki "Biletlerim" sayfasından bilet detaylarınıza ulaşabilirsiniz
İptal işlemi yapılabilmesi için Hava yolu firmaları tarafından belirlenen kurallara uygunluğu kontrol edilmesi gerekir. İptal talebinizin değerlendirilmesi ve şartları sağlıyorsa iptalinin yapılması için 0850 252 40 01 numaralı hattan müşteri hizmetlimize ulaşarak destek alabilirsiniz.
Bilet iptaliniz yapıldıktan sonra para iadeniz bileti aldığınız kredi kartınıza hemen yapılır. Ödemeninin kartınıza yansıması bankalara göre 2-8 iş günü arasında değişebilir. Biletinizi taksitle aldıysanız, bankanız ödemeyi kartınıza yine taksitle yapabilir.
Aynı gün sonu içerisinde yapılan satış ve iptal işlemlerinde ise bankalar tutarı limitinize ekledikleri için hesabınızda çekim ve iade işlemi göremeyebilirsiniz.
Biletinizin sınıfına göre havayollarının belirlediği kurallar ve varsa cezalar çerçevesinde değişiklik yaptırabilirsiniz. Bilet değişikliklerini uçuşunuzu yapacağınız havayolu üzerinden yapmanız durumunda bazı bilgiler havayolu sisteminden bize iletilmediği için sizinle yapacağımız iletişimlerde veya bilet görüntülemelerinde bilgileriniz güncel olmayabilir. Bu sebeple değişiklik işleminiz için 0850 252 40 01 numaralı hattan müşteri hizmetlerimize ulaşarak destek alabilirsiniz.
Biletlerin kullanım süresi, tarih ve/veya parkur bilgilerini değiştirme ya da bilet ücretini iade alma gibi tüm haklar, sadece biletin üzerinde adı yazan kişiye aittir ve bu hak hiçbir şekilde devredilemez. Bilet üzerinde isim değişikliği yapılamaz. Aynı kural hatalı ya da eksik isim girildiğinde de geçerlidir.
Uçak biletlerinizi tüm bankalara ait kredi kartları ve banka kartlarını kullanarak satın alabilirsiniz.

Puan kullanarak alışveriş yapılamamaktadır. Tüm bankalara ait kredi kartı ve banka kartlarını kullanarak alışveriş yapabilirsiniz.

Kartınıza bağlı olarak yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarda 300 TL ve üzeri uçak bileti alımlarında 3 aya kadar taksit uygulaması yapılabilmektedir.
Ödeme aşamasında sorun yaşıyorsanız, bu sorunun nedeni şunlar olabilir:

Kredi kartı bilgilerinizi hatalı/eksik girmiş veya kartınız bakiye yetersizliği vb. durumlar nedeniyle onaylanmıyor olabilir,
3D secure ile ödeme yapmayı tercih ediyorsanız, bankada kayıtlı cep telefonu bilginiz güncel olmayabilir,
Sistemsel anlık bir sorun yaşanıyor olabilir. 0850 252 40 01 numaralı hattan müşteri hizmetlerimize ulaşarak destek alabilirsiniz.
Tüm ek hizmet alım işlemleri için  0850 252 40 01 numaralı hattan müşteri hizmetlerimize ulaşarak destek alabilirsiniz.
Biletinizi satın almadan önce hangi ülkelerden aktarma yapacağınızı kontrol etmelisiniz. Yalnızca aktarma amaçlı veya bagajınızı tekrar kontrol ettirmek için bile vize gerekli olabilmektedir.

Bir ülkeye veya bu ülke üzerinden seyahatiniz için vize veya havaalanı transit vizesine ihtiyacınız olup olmadığından emin değilseniz elçilikler ile iletişime geçebilirsiniz.

Her uyruğa dair vize gereksinimleri farklı olduğundan vize gereksinimi kontrollerini yapmak yolcunun sorumluluğundadır.

Tüm vize ve havaalanı transit vize gereksinimlerinize dair detaylı bilgi için IATA Seyahat Yardım Merkezini ziyaret edebilirsiniz.
Bilet satışı yapılırken vize kontrolü yapılmadığından dolayı bileti alabilirsiniz. Vize temini yolcunun kendi sorumluluğundadır.
Yükleniyor...