Hepsifly, 13238 belge numarası ile TÜRSAB’a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentasıdır.
Hepsifly
Hesabım
Üye Ol
Giriş yap
Ankara
Uçuş ara
Esenboğa Havalimanı (ESB)
19.09.2021
Dönüş
1 Yolcu --- Ekonomi

Ankara Uçak Bileti

İş gezisi, akraba veya arkadaş ziyareti, düğün nişan gibi özel günler için veya sadece gezmek için, Ankara’ya gelme sebebiniz ne olursa olsun, iyi vakit geçirebileceğiniz ve şehrin tadını çıkarabileceğiniz pek çok seçenek var. Ankara denizi olmadığı için genellikle gezilecek yeri azmış gibi görünür. Fakat şehre geldiğinizde fikrinizin değişmesi kuvvetle muhtemel. Şehri gezmeye başladığınız Ankara çevresinde bulunan göllerin doğal güzelliği sizi şaşırtabilir. Ankara’ya özgü lezzetler tadabilir, şehrin tarihi güzelliklerini bizzat yerinde yaşayabilir, geçmişe doğru tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Ankara'ya uçak bileti alarak kışın soğuk havanın ve karın tadını çıkarabileceğiniz gibi serin yaz akşamlarının ve yeşil mi yeşil bir bahar ayının tadına da Ankara’da varabilirsiniz.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Başkent Ankara’da gezebileceğiniz pek çok yer var. Bunun için öncelikle ziyaretinizi nasıl planlamak istediğinizi belirlemelisiniz. Anıtkabir'i ziyaret edebilir, Ankara’da müzeleri gezerek medeniyetler arası bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Ankara’nın en sevilen göllerinde ve parklarında keyifle zaman geçirebilir, Ulus bölgesinde yaya gezerek eski Ankara’nın tarihi dokusunu keşfedebilirsiniz.

  • Anıtkabir

Ankara denince akla gelen ziyaret edilecek ilk yer Anıtkabir’dir. Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarının bulunduğu Anıtkabir’i ziyaret edebilirsiniz. Mozole ziyaretinizden sonra dört bölümden oluşan Anıtkabir Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni gezebilirsiniz.

  • Meclisler ve Müzeler

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna tanıklık etmek isterseniz, Ulus’ta bulunan I. Türkiye Büyük Millet Meclisi ve II. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaret edebilirsiniz. Anadolu Medeniyetler Müzesi'ni gezerek uygarlık tarihinde derin bir yolculuğa çıkabilir, Etnografya Müzesi’ni gezerek Selçuklu ve Osmanlı dönemi Anadolu hayatını görebilirsiniz.

  • Hamamönü ve Ankara Kalesi

Ulus ve Hamamönü, eski Ankara’nın tarihi dokusunu keşfetmek için ideal bir gezi destinasyonu oluşturur. Hamamönü’nde tarihi Ankara evleri mimarisi ve Ankara manzarası eşliğinde sabah kahvaltınızı edebilir, çayınızı yudumlayabilirsiniz. Hamamönü’nden Ulus’a ve Samanpazarı’na inebilir, eski tarihi sokakları gezebilir, antikacılara uğrayabilirsiniz. Dilerseniz Ankara Kalesi’ne çıkarak şehrin manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

  • Seymenler, Kuğulupark ve Botanik Parkı

Üç park da Ankara şehir merkezinde bulunur ve Ankaralıların yaz kış keyfini sürdüğü parklar arasında yer alır. Seymenler’de arkadaşlarınızla hoş sohbet için oturabilir, park içerisinde uzun yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Kuğulupark’ta kuğuları seyredebilir dilerseniz Tunalı Hilmi caddesinde yemeğinizi yiyebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Botanik Parkı Atakule manzarasına sahip olan bir parktır. Atakule’yi gezdikten sonra dinlenmek için Botanik Park’a uğrayabilirsiniz. 

  • Eymir Gölü

Eymir gölü, Ankara’nın en çok ziyaret edilen göllerinden biridir. Şehrin kıyısında huzuru tadabileceğiniz Eymir gölü çevresinde kendine has bir bitki örtüsü bulunur. Özellikle baharın gelmesiyle çok güzel bir görünüme kavuşan Eymir gölü çevresinde bisikletle gezebilir, arkadaşlarınızla piknik yapabilir, muhteşem göl manzarası eşliğinde tabiatın güzelliğiyle huzur bulabilirsiniz.

Ankara’da Popüler Restaurantlar ve Alışveriş Yerleri

Aspava, Kebo ve Hosta Ankara’da oldukça ünlü olan restoran zincirleri arasında yer alır. Ankara’da Atatürk Orman Çiftliği kıyısında köfte ekmek veya kokoreç yemek ise bir Ankara klasiğidir. Fakat daha niş lezzetler arıyorsanız o zaman Pizza İl Forno veya hmbrgr Ankara’ya özel iki lezzet durağıdır. Tatlı bir kaçamak yapmak isterseniz Cafes des Cafes ya da Eliz’in Pastanesi’ni tercih edebilirsiniz. Doğayla iç içe olmak isterseniz Papazın Yeri’nde oturabilirsiniz. Eğer vegansanız Veganka’ya uğrayabilirsiniz.

Ankara’da pek çok alışveriş merkezi bulunur. Ankamall, Optimum, Forum Ankara, Kızılay AVM, Taurus bunlardan birkaçıdır. Ankara manzarası eşliğinde alışveriş yapmak istereniz Atakule’yi tercih edebilirsiniz. Eğer eski usul alışverişi seviyorsanız Tunalı Hilmi caddesi ve Kızılay sokaklarında alışverişinizi yapabilirsiniz. Sahafları seviyorsanız Zafer Çarşısı’na gidebilir ya da Kızılay’da bulunan meşhur Dost Kitabevi’ne uğrayabilirsiniz.

Ankara’ya Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’ya ulaşım Belkoair ile yapılabilir. İç hatlar çıkışında binebileceğiniz Belkoair otobüsleri yaklaşık bir saat sonra şehir merkezi Kızılay’a varır. Havalimanına ulaşmak isterseniz Kızılay'dan Gama İş Merkezi önünden Belkoair otobüslerine binebilirsiniz. 

Ankara içi ulaşımınızı ise metro, Ankaray ve EGO otobüsleri ile yapabilirsiniz. Şehir merkezinden her semte ulaşım yolu bulabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan ise Ankarakart.

Merak edilenler