Hepsifly, 13238 belge numarası ile TÜRSAB’a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentasıdır.
Hepsifly
Hesabım
Üye Ol
Giriş yap
Adana
Uçuş ara
Şakirpaşa Havalimanı (ADA)
Adnan Menderes Havalimanı (ADB)
19.09.2021
Dönüş
1 Yolcu --- Ekonomi

Adana İzmir Uçak Bileti

Türkiye'nin en kalabalık üçüncü kenti olan İzmir, uzun yıllardan beri "Ege'nin İncisi" sıfatıyla da anılan bir metropoldür. Şehir hayatından fazla uzaklaşmadan ve geniş olanaklardan yararlanma imkanı bularak bir tatil rotası çizmeyi planlıyorsanız, İzmir'i gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Çünkü İzmir'in sahil kasabaları ve çevre ilçeleri; deniz, kum, güneş ve eğlence dolu bir tatil geçirmeniz için pek çok alternatife sahiptir. Ayrıca, 8500 yılı aşkın tarihi geçmişiyle İzmir, kültürel açıdan da oldukça zengin bir şehirdir. Siz de Adana İzmir uçak bileti alarak yaklaşık bir buçuk saatlik aktarmasız bir yolculuk sonucunda İzmir'e ulaşabilir, oldukça keyifli ve eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz. 

İzmir'de Gezilecek Yerler

İzmir'de yaz turizmi Çeşme, Urla ve Karaburun ilçelerini barındıran Yarımada Bölgesi'nde yoğunlaşır. Şehir merkezinde keyifli bir tura çıkmak istiyorsanız Konak ilçesinde yer alan Saat Kulesi'ni, Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nı, Gündoğdu Meydanı'nı, Cumhuriyet Meydanı'nı, Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ni ve Kordon Boyu'nu ziyaret edebilirsiniz. Şehrin tarihi dokusunu ve geçmişini gözlemlemeyi düşünüyorsanız, Kadifekale ve Tarihi Asansör'e uğramak oldukça isabetli bir tercih olabilir. Dilerseniz, İzmir'in fuar alanı olan Kültürpark'ı ziyaret edebilir, oldukça geniş bir alana yayılan yemyeşil atmosferin içinde düzenlenen kültür sanat etkinliklerine katılabilir, lunaparkı gezebilir, çeşitli fuarlara ve organizasyonlara katılabilirsiniz. 

İzmir'de birçok müze ve sergi alanı bulunur. Tatil planınızı kültürel aktiviteler çerçevesinde şekillendirmek istiyorsanız, rotanızı Latife Hanım Köşkü Anı Evi'ne, Atatürk, Annesi ve Kadın Hakları Anıtı'na, Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'ne, İzmir Arkeoloji ve Etnografya Müzesi'ne ya da İzmir Mask Müzesi'ne çevirebilirsiniz. Şehir manzarasını doyasıya izlemek için Balçova'da yer alan teleferiğe binebilir, Karşıyaka sahilinde keyifli bir tur atabilirsiniz. 

İzmir'de Popüler Restoranlar / Alışveriş Yerleri

İzmir'in en popüler yiyeceklerinden olan boyoz ve kumruyu, şehrin neredeyse tüm fırın ve pastanelerinde taze şekilde bulabilirsiniz. Ancak özellikle boyoz yemek isteyen ziyaretçilerin, Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nin denize yakın ucunda konumlanan Dostlar Fırını'nı tercih etmesi tavsiye edilir. Kemeraltı Çarşısı'nı ziyaret ederek fırında ve fincanda pişen Türk kahvesini yudumlayabilir; Mahmut Usta ve Abbas'ın Yeri gibi tarihi lokantalarda damak zevkinize uygun lezzetler tadabilirsiniz. Reyhan veya Sevinç Pastanesi'nde keyifli bir tatlı molası verebilir, Topçu Restoran'ı ziyaret ederek birbirinden lezzetli et yemekleri sipariş edebilirsiniz.

İzmir'in bir metropol olması, alışveriş olanaklarının da çok sayıda ve çeşitli olmasını sağlar. Doğrudan alışveriş merkezlerini ziyaret ederek birçok mağazayı aynı zaman diliminde gezmek istiyorsanız Mavibahçe, Hilltown, Forum Bornova, Agora, Konak Pier ve Ege Park gibi alışveriş merkezlerine uğrayabilirsiniz. Alsancak Sevgi Yolu'nu ya da Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nı gezerek antika ve otantik hediyelik eşya seçeneklerine göz atabilirsiniz. Özellikle lüks giyim ve bijuteri ürünleri satın almak istiyorsanız, Alsancak'ta yer alan Gül Sokak üzerinde konumlanan butik mağazalar, sizin için doğru adres olabilir. 

İzmir'de Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir ilçesinde yer alır. Havalimanının hemen çıkışında yer alan banliyö treni İzban'ın istasyonundan, şehrin birçok merkez noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz. İzban'a binmek için ihtiyacınız olacak İzmirimkart'ı veya tek kullanımlık biletleri, istasyon gişelerinden temin edebilirsiniz. Ayrıca havalimanının önünden kalkan 200, 202 ve 204 numaralı otobüsleri kullanarak Bornova veya Karşıyaka ilçelerine ulaşabilirsiniz. Havalimanı Konak ilçesine 15 km uzaklıkta olduğu için, dilerseniz özel araç kiralayarak ya da taksiye binerek de kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

İzmir'de şehir içi ulaşımda kullanılan toplu taşıma kanalları; metro, tramvay, otobüs, minibüs ve vapurdur. Minibüs haricindeki tüm kanallara İzmirimkart kullanarak binebilirsiniz. Minibüslerde bilet ücretini nakit olarak ödemeniz yeterlidir. Tramvay, şehrin iki yakasında farklı hatlar üzerinden çalışır. Metro, Bornova'nın Evka 3 ilçesinden Karabağlar ilçesine dek uzanan tek bir hatta sahiptir. Otobüs ve minibüsler ise şehrin tüm ilçelerinde faaliyet gösterir. Bulunduğunuz ilçeye ve tatil rotanıza göre dilediğiniz toplu taşıma aracını tercih edebilir, dilerseniz şehir içi özel araç kiralama olanağından yararlanabilir veya taksi kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Merak edilenler