Hepsifly, 13238 belge numarası ile TÜRSAB’a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentasıdır.
Hepsifly
Hesabım
Üye Ol
Giriş yap
Adana
Uçuş ara
Şakirpaşa Havalimanı (ADA)
19.09.2021
Dönüş
1 Yolcu --- Ekonomi

Adana Uçak Bileti

Daha çok yemek turizmi konusunda dünyanın dört bir yanından turist çekmeyi başaran Adana, ziyaretçilerine birçok alanda unutulmaz bir tatil deneyimi sunar. Köprüleri, camileri, tarihi dokusunu koruyan mimari yapıları ve doğal güzellikleriyle ülkemizin mutlaka görülmesi gereken şehirleri arasındadır. Ülkemizde üretim açısından en önemli bölgelerden birisi olan Çukurova, Adana sınırları içerisinde yer alır. Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin beslediği topraklara sahip olması sayesinde tarihi milattan önce 6.000’e kadar dayanır. Tarıma elverişli toprakları sayesinde insanlık tarihindeki ilk uygarlıklara da ev sahipliği yapan Adana, eski çağlardan günümüze kadar önemini hiç kaybetmemiş, aksine her geçen gün daha da değerlenmiştir. Siz de ülkemizin en nadide şehirlerinden biri olan Adana’yı keşfetmek için Adana uçak bileti satın alabilirsiniz.

Adana’da Gezilecek Yerler

Adana’nın en önemli sembollerinden bir tanesi, Taş Köprü’dür. İnşa ediliş tarihi net olarak bilinmese de Roma döneminde yapıldığına dair bilgiler mevcuttur. Taş Köprü, dünyanın kullanımda olan en eski köprüsü unvanını taşır. Taş Köprü’nün bir özelliği de Adana’da hüküm sürmüş bütün uygarlıklardan bir iz taşımasıdır. Sağlam yapısı ve kullanışlı bir lokasyonda bulunması inşa edildiği ilk tarihten bu yana kullanılmıştır. Adana’daki önemli tarihi eserlerden bir tanesi de Ulu Cami’dir. Ramazanoğulları Cami olarak da bilinir. Ramazanoğulları Beyliği’nin en önemli eserleri arasında sayılır. Bunun yanında Sabancı Cami, Bebekli Kilise, Şar Antik Kenti, Feke Kalesi, Adana Kalesi, Yılan Kalesi, Büyük Saat Kulesi ve Adana Etnografya Müzesi de turistleri zamanda yolculuğa çıkaran diğer eserlerdir.

Doğa ile baş başa olmak isteyenlerin ise Adana’da en çok tercih ettiği yerlerden birisi Kapıkaya Kanyonu ile Kabuzbaşı Şelalesi’dir. Kabuzbaşı Şelalesi, Türkiye’nin ve dünyanın en yüksek şelaleleri arasında yer alır.

Adana’da Popüler Restoran / Alışveriş Yerleri

Adana denince akla ilk olarak yöresel lezzetler gelir. Bu yöresel lezzetlerin başını dünyaca ünlü Adana kebap çeker. Kendine has lezzetiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Adana kebabın yanında lahmacun ve içli köfte de Adana’nın mutfak sembolleri olarak yerini alır. Çiğ köfte, humus, şırdan, şalgam, ciğer, kaburga, cezerye ve daha birbirinden farklı onlarca yemek çeşidinin bulunduğu Adana mutfağı, çorbasından salatasına, tatlısından hamur işine kadar geniş bir yelpaze sunar. Yemeklerinde acı kullanmayı pek seven Adana mutfağı, acının dahi en güzelini yaşatır.

Adana, alışveriş için de farklı alternatiflere sahiptir. Çakmak Caddesi, turistlerin alışveriş yapmak için sıklıkla tercih ettiği bir çarşıdır. Tarihi Kazancılar Çarşısı da Adana’nın en önemli alışveriş noktalarındandır. Kazancıların ve kalaycıların yer aldığı bu mekan, Adana’nın ruhunu yansıtan el emeği göz nuru ürünlerle doludur. Ayrıca Adana, üzerinde yer alan motiflerle eşsiz bir hava sunan halı ve kilimleriyle de ünlüdür. Amerikan Pazarı, Turgut Özal Bulvarı, Ziyapaşa Bulvarı ve Metro Sineması Sokağı da Adana’ya özgü eşyalar, dekoratif ürünler ve hediyelikler alabileceğiniz işlek merkezler arasında yer alır.

Adana’da Ulaşım

Adana’da şehir içi ulaşım için otobüs, özel halk otobüsü, metro ve minibüsler kullanılır. Kent Kart adında bir ulaşım kartına sahip olmanız, sık sık bilet almamanız ve daha ucuza seyahat etmeniz için önerilen bir konudur. Gezi planınızda yer alan bütün lokasyonlara şehir merkezinden ulaşım sağlamanız mümkündür.

Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehir merkezine yakın mesafede olduğu için buradan şehir merkezine ulaşım için taksiler sıklıkla kullanılır. Belediye otobüsleri, özel otobüsler ve minibüsler de havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım için sıklıkla kullanılır. Ayrıca araç kiralama da havalimanında rahat ulaşım adına verilen bir başka hizmettir.

Merak edilenler